Inne preparaty

Start Kapsaicynum plus - kapsaicyna ekstrakt z papryki rocznej (Capsicum Annum)
Kapsaicynum plus - kapsaicyna ekstrakt z papryki rocznej (Capsicum Annum)

 

 

Kapsaicynum plus

Kapsaicyna

Amerykańscy lekarze robiąc badania dot. kapsaicyny zauważyli, że ludzie chorzy na nowotwory zdrowieli, a ich zdrowe komórki pozostawały nienaruszone. Dlatego wyprodukowany został suplement diety Kapsaicynum plus, gdzie każda kapsułka zawiera jednakową dawkę kapsaicyny!

Jak cały świat wie, kapsaicyna to pikantny składnik papryki niszczący komórki nowotworowe, działając na ich mitochondria, o czym donosi pismo "Biochemical and Biophysical Research Communications".

Jak wykazali naukowcy z Nottingham University, kapsaicyna pobudza komórki nowotworowe do samozniszczenia (apoptozy), atakując ich mitochondria, które odpowiadają za wytwarzanie energii. Także inne spokrewnione z kapsaicyną związki, tak zwane wanilloidy, potrafią specyficznie wiązać się z komórkami nowotworowymi nie uszkadzając zdrowych.

Kapsaicyna ma działanie przeciwbólowe, powoduje zmniejszenie masy ciała, niszczy komórki nowotworowe, działając na mitochondria nie atakując zdrowych komórek, ma wpływ na termoregulację i metabolizm tkanki tłuszczowej, oczyszcza organizm, ogranicza działanie rodników tlenowych i ochrania żołądek. Jest też cennym antyoksydantem, ponieważ chroni komórki ciała i cząstki takie jak DNA, białka i lipidy przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, a także przyczynia się do wzrostu włosów i paznokci.

 

Kapsaicynum plus
Kapsaicynum plus

 


Uwaga, kapsaicyna jest toksyczna w większych dawkach. Nie można nabyć jej w formie wyizolowanej. Jeśli chcesz skorzystać z jej zalet, używaj suplementu Kapsaicynum plus zgodnie z zaleceniami. Wytwarzane domowymi sposobami nalewki z ostrej papryki, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

 

Skład:
Młody jęczmień, ekstrakt z papryki rocznej (Capsicum Annum) 10:1 Capsaicine PE 2%, Żelatyna.

Dawkowanie: Kapsułkę połknąć i popić obficie wodą. W celu wywołania efektu fizjologicznego zaleca się spożywać 1 kapsułkę dziennie.

 

Kapsaicynum plus
Kapsaicynum plus