Inne preparaty

Start O niejonowym srebrze
Żywe srebro, czyli Dobra Wrózka Portalu poleca przedruk z forum bioslone.pl na temat Koloidalne Srebro Niejonowe

Zywe srebro czyli Dobra Wróżka portalu poleca
Foto: www.crazymamarazza.com

lacky27:
Dużo się pisze o tym że srebro koloidalne szkodzi a czy był analizowany wariant srebra koloidalnego - niejonowego? Trochę opinii z stron zachodnich i polskich.

Metaliczne srebro koloidalne - niejonowe, nie ulega kumulowaniu w ciele człowieka, w konsekwencji czego, nie może wystąpić tutaj zatrucie zwane potocznie srebrzycą.

Na powierzchniach biologicznie aktywnych człowieka i zwierząt, takie srebro nie jest redukowane do form nierozpuszczalnych, nierozpuszczalnych więc biologicznie nieaktywnych. Przykładowo więc, metaliczne srebro koloidalne (zakroplone do oka, lub wprost na ranę ), nie reaguje chemicznie z solami zawartymi w organicznych płynach tkankowych takich jak: krew, płyny komórkowe, czy też z sekrecjami takimi jak krew, łzy, pot, mocz, płyny żołądkowe, płyny i śluzy przewodowe, etc.

Stosowane dawniej w farmacji: azotan, octan, benzoesan, czy też laktan srebra zmieniają się na powierzchni, czy wewnątrz ciała ludzkiego, niekorzystnie przechodząc w nierozpuszczalne chlorki srebrowe. W takich więc reakcjach chemicznych, dawne jonowe środki srebrowe ulegają neutralizacji, tracąc przy tym całą pierwotną moc odkażającą. Przeciwnie jednak temu, srebro nanocząsteczkowe zachowuje swoje niezwykłe własności bakteriobójcze po zmieszaniu z łzami, moczem, osoczem krwi czy też innymi płynami organicznymi.

Srebro jonowe reaguje z kwasem żołądkowym (kwas solny) i powstaje chlorek srebra. Jest to związek, który pod wpływem sił Van der Walsa tworzy duże skupiska cząstek. Cząstki te gromadzą w skórze a pod wpływem światła chlorek srebra rozkłada się z wydzieleniem metalicznego srebra. Jednak srebro to ma strukturę sporych i niejednorodnych cząstek a takie niestety pozostaje w skórze - i tak powstaje srebrzyca ang argyria.

Niestety srebro dostępne w sprzedaży w Polsce to srebro jonowe ... (często sprzedawane w opakowaniach ciemnych, chroniących przed światłem ). Jest test przy pomocy, którego można wykryć srebro jonowe - należy do szklanki z rozpuszczoną solą kuchenną dodać kilka kropli badanego srebra koloidalnego ... jeśli powstaną charakterystyczne smugi z chlorkiem srebra (nie rozpuszczalne w wodzie) to znaczy że mamy do czynienia ze srebrem koloidalnym jonowym.

Dodatkowo polecam forum osób pijących metale koloidalne
http://www.colloidforum.com

Niejonowe metale nanokoloidalne
Niejonowe metale nanokoloidalne

(...) Prawdopodobnie jest tak, że srebro koloidalne staje się toksyczne w przypadku gdy odkłada się w organizmie i organizm nie może go wydalić.   W przypadku gdy srebro jest nie jonowe (nie mówimy tutaj o wodzie dejonizowanej do produkcji preparatu srebra koloidalnego) to nie występuje tutaj taki przypadek jak kumulacja w organizmie zgodnie z tym co pisałem wcześniej w tym temacie. (...) Srebro jest wydalane. Jeżeli tak to czy można mówić o toksyczności srebra?

Mam duże jakieś tam doświadczenie w leczeniu rożnych schorzeń srebrem koloidalnym i nie chodzi tu o profilaktyczne przyjmowanie srebra tylko o wyleczenie konkretnego przypadku. Poniżej to przypadki leczone przez znajomych, którym poleciłem srebro koloidalne.

Operacje
Przypadek I
operacja kości stopy po złamaniu kości  - po takim zabiegu noga jest opuchnięta, bardzo boli przy chodzeniu, zażywa się dużo tabletek + rehabilitacja laserami i polem magnetycznym itd. Po półrocznej kuracji brak poprawy.

Zastosowanie srebra koloidalnego – tydzień okładów – noga przestała boleć, opuchlizna znikła, chodzenie bez żadnego bólu.

Przypadek II
Zabieg usuwania narostu na palcach u stóp – tutaj od razu okłady z srebra koloidalnego po 2 dniach przywróciły nogę do pełnej sprawności.

Przypadek III
Usunięcie macicy z powodu raka trzonu macicy – po takiej operacji stosuje się naświetlanie lampami, które niszczą wszystko w okolicy narządów płciowych. Po takim naświetlaniu pojawiają się bakterie, grzyby, zapalenia pęcherza itd. Standardowo zgodnie z procedurą lekarską przywrócenie do znośnego stanu organizmu zajmuje około 6 miesięcy za pomocą faszerowania lekami.

Zamiast tego zastosowane zostały okłady z srebra koloidalnego – przywrócenie pełnej sprawności pęcherza i wyrównanie środowiska po naświetlaniu zajęło 5 dni.

Lekarz onkolog był bardo zdziwiony że organizm tak szybko odzyskał sprawność.

Niejonowe metale nanokoloidalne
Niejonowe metale nanokoloidalne

Przypadek IV
Zapalenie nerki powodujące zatruwanie organizmu – diagnoza lekarza to nerka do usunięcia.
Po 15 dniach picia srebra koloidalnego zapalenie ustąpiło i nerka zaczęła prawidłowo pracować.

Przypadek V
Zgorzel zęba (bakterie wytwarzające gazy w korzeniu zęba powodujące bardzo duży ból i niszczenie zęba). Po tygodniowej kuracji antybiotykiem wkładanym do korzenia zęba nie było żadnych efektów. Ząb kwalifikował się do wyrwania (a była to jedynka).

Poprosiliśmy dentystę aby wyczyścił z zęba antybiotyk i zostawił otwarty kanał. Po przyjściu do domu wlaliśmy do kanału zęba trochę srebra koloidalnego. Po 15 minutach ból minął a po trzech dniach nadawał się do zaplanowania. Minęło już 6 miesięcy i ząb nie stwarza problemów.

Przypadek VI
Zapalenie kaletki maziowej (bardzo silny i uciążliwy ból kolan)  - to się leczy parę miesięcy
Srebrem wyleczyłem to (akurat u siebie) okładami w tydzień.

Przypadek VII
Osoba mająca problemy z próchnicą zębów, kamieniem i osadem (osoba dbająca o zęby) myje zęby srebrem koloidalnym raz na dwa tygodnie. Po roku wizyta u dentysty, który stwierdza że stan uzębienia jest bardzo dobry nie ma nowej próchnicy, nie ma kamienia ani osadu, dziąsła wyleczone, szyjki zębów zdrowe.

Inne to wszelkiego rodzaju zapalenia z którymi ludzie męczyli się przez klika lat a srebro likwidowało od 1 godziny do kilku dni.

Srebra koloidalnego używa się niedługo a działanie jest oszałamiające dlatego toksyczność jaka może wystąpić jest niewielka w stosunku do tego co się dzieje z organizmem po zażywaniu tych wszystkich lekarstw przepisywany przez lekarzy. Prawdopodobnie jest tak że nadmiar szkodzi, ale tak jest ze wszystkim.

Źródło:

http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=1912.0;wap2

Wnioski:
Niejonowe srebro koloidalne jest nieocenionym pomocnikiem lekarza w walce z wieloma chorobami.


Niejonowe Metale Nanokoloidalne
Niejonowe metale nanokoloidalne