Zioła i herbaty
Inne preparaty
Pierzga bogactwo pyłku i dużo większa przyswajalność. |
Pierzga jest sfermentowanym przez bakterie mlekowe pyłkiem kwiatowym, składowany jest przez pszczoły w komórkach plastra i zasklepiany woskiem. Proces fermentacji sprawia że witaminy, minerały i białko z pyłku są dużo lepiej przyswajane. Pierzga zawiera dużo witamin i minerałów ciężko jest jednak podać dokładne ilości gdyż nie jest to produkt produkowany taśmowo i wartości zależą od bardzo wielu czynników np. jakiego pyłku używały pszczoły, gdzie i kiedy go zbierały, z jakiej pasieki pochodzi itp. Podamy wartości uśrednione które nie powinny bardzo odbiegać od rzeczywistości : Witaminy: A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, K, P i PP Pierwiastki: potas, żelazo, selen, magnez, miedź, krzem, chlor, siarkę, mangan. Białko 24% (w tym 32 wyjątkowe amino-kwasy endogenne i egzogenne , np.: fenyloalanina, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, treonina, walina, alanina, prolina, seryna, histydyna, glicyna) Węglowodany 27% Tłuszcz 4,8% (w tym 12 kwasów tłuszczowych, np.: kwas palmitynowy, linolowy, linoleowy, arachidonowy) Pierwiastki:
Witaminy:
Proszę pamiętać że to wartości uśrednione i mogą odbiegać od składu produktów poszczególnych producentów. Już po samym składzie widać że pierzga jest wartościowym pożywieniem i doskonałym całkowicie naturalnym suplementem. Pierzga jest stosowana apiterapii, czyli medycynie naturalnej używającej wyrobów pszczelich do leczenia organizmu. Wspomaga w wielu problemach zdrowotnych:
Należy też pamiętać, że pierzga doskonale nadaje się do kosmetyki ciała. Usprawnia regenerację skóry, poprawia elastyczność, zmniejsza zmarszczki oraz rozstępy powstałe po odchudzaniu. Przy profilaktyce powinna być spożywana w dawkach nieprzekraczających trzech łyżeczek (15 gram) dziennie przez dzieci powyżej 12 lat i dorosłych, młodsze dzieci powinny spożywać maksymalnie dwie łyżeczki (10 gram) dziennie. Natomiast dawka lecznica dla dorosłych osób wynosi ok. 6 łyżeczek dziennie ale TYLKO podczas choroby. Pierzgę można przyjmować na wiele sposobów: żując granulki, rozpuszczając w wodzie przygotowanej, lub miodzie który poprawia jeszcze działania pierzgi. Nie powinni jej używać ludzie uczuleni na produkty pszczele.
|